library_music
  • home Főoldal
  • keyboard_arrow_right > LMzem
  • keyboard_arrow_right + Sport
  • keyboard_arrow_right Bejegyzések
  • keyboard_arrow_rightÖsszetört álom a 96. percben: Magyarország kiesése a VB-pótselejtezőtől

Összetört álom a 96. percben: Magyarország kiesése a VB-pótselejtezőtől

Háttér

Egyetlen másodperc választotta el a magyar válogatottat a 40 éves álom beteljesülésétől, de a 96. percben minden összeomlott az Írország elleni meccsen. A Puskás Aréna csendje egy nemzet fájdalmát tükrözte.

“Az álom, ami a 96. percig élt, véget ért.”

A magyar labdarúgó-válogatott 2025. november 16-án, a Puskás Arénában játszott sorsdöntő meccset Írország ellen. Egy döntetlen elég lett volna a pótselejtezőhöz, de a 96. percben kapott gól mindent szertefoszlatott. A csapat 2-2-re állt, majd elveszítette a második helyet, meghosszabbítva a 40 éves VB-várakozást.

A sport világa tele van drámai fordulatokkal, ahol egy pillanat dönt sorsokról. Gondoljunk csak a magyar labdarúgó-válogatott legutóbbi kálváriájára: 1986 óta vártunk arra, hogy újra ott legyünk a világbajnokságon. Generációk nőttek fel anélkül, hogy látták volna a piros-fehér-zöld mezt a legnagyobb porondon. De ez a mostani csapat, Rossi Marco vezetésével, valami újat hozott – reményt, tehetséget és harci szellemet. Szoboszlai Dominik, Varga Barnabás és a többiek olyan aranygenerációt alkottak, amelyik közel járt a csodához.

Képzeld el a hangulatot 2025. november 16-án, a Puskás Arénában! Közel 60 ezer szurkoló töltötte meg a lelátókat, a levegő vibrált a feszültségtől. A tét óriási: a csoport második helye, ami pótselejtezőt ér. Magyarország állt ezen a pozíción, és csak egy pont kellett Írország ellen – egy sima döntetlen. Semmi több, semmi kevesebb – ez lett volna az üdvözülés kulcsa. A matek egyszerű volt, de éppen ez tette az egészet idegőrlővé.

A meccs álomszerűen indult. Már a 3. percben Szoboszlai egy okos szögletvariáció után beadott, Lukács Dániel pedig fejjel a hálóba bólintott. A stadion felrobbant! Ez a gól nem csak vezetést jelentett, hanem egy nemzet álmának első lépését. De a foci kegyetlen: 12 perccel később Szalai szabálytalankodott a tizenhatosban, büntető következett. Troy Parrott hidegvérrel értékesítette, 1-1. A hangulat megfagyott, de a csapat nem tört meg.

Aztán jött a varázslat: Varga Barnabás egy hihetetlen lövéssel visszavette az előnyt. 2-1-re vezettünk a szünetben! Ez a gól erődemonstráció volt, üzenet az ellenfélnek: ma nem veszíthetünk. A második félidőben hősiesen védekeztünk, az óra ketyegett. A 80. percben Parrott egyenlített, 2-2. Még mindig jó volt, a pótselejtező a zsebben. Dibusz Dénes bravúrral mentett a 90. percben, a remény újra fellángolt.

De a dráma a 96. percben tetőzött. Egy utolsó támadás, és Írország gólt lőtt. Vége: 2-3. Az a gól nem csak a meccset, hanem egy 40 éves álmot tört össze. Írország eufóriában ünnepelt, míg Magyarországon döbbent csend és könnyek uralkodtak. A csapatkapitány, Szoboszlai könnyeivel küzdve szimbolizálta a nemzet fájdalmát. A tabella kegyetlen: Írország átugrott minket, elvette a második helyet.

Mit jelent ez a vereség? Egy aranygeneráció legnagyobb esélye szállt el a legfájdalmasabb módon. A jövő bizonytalan, de a magyar foci szelleme él. Talán ez a seb erősíti meg a csapatot a következő kihívásokra. A 90.9 Jazzy rádióban gyakran hallunk hasonló történeteket, ahol a sport tanít minket kitartásra.

Q&A

  • Miért volt döntő a meccs? Mert egy döntetlen elég lett volna a pótselejtezőhöz, ami VB-részvételt jelenthetett volna 40 év után.
  • Ki lőtte a magyar gólokat? Lukács Dániel az elsőt, Varga Barnabás a másodikat – mindkettő emlékezetes pillanat volt.
  • Mi történt a 96. percben? Írország lőtt egy gólt, ami eldöntötte a meccset és elvette tőlünk a második helyet.